0332 - 235 50 30
cemremekanik@gmail.com

Vitocal 300G

Vitocal 300G

VITOCAL-300 G
Jeotermal enerji ile tüm ısı ihtiyacınızı karşılayın

İklimin mevsimsel değişimiyle birlikte yıl boyunca sıcaklık değişimleri yaşanır. Çoğu durumda bu değişimler aşırı sıcak ve soğuk arasında gidip gelir. Bununla birlikte yerin birkaç metre altında toprağın sıcaklığı yıl boyunca makul ölçüde sabit kalır. Toprak güneşin üzerine bıraktığı enerjinin yaklaşık %47'sini soğurur ve saklar. Bu durum toprak ısısını veya diğer adıyla jeotermal enerjiyi ciddi ve sabit bir ısı kaynağına dönüştürür.

Viessmann'ın ısı pompası doğrudan bu gizli enerjiye erişip meskenler ve ticari amaçlar için ısıya dönüştürür. Buzdolabı prensibinin tersi bir işlevi uygularlar. Bir buzdolabı ısıyı içeriden dışarıya taşırken ısı pompası dışarıdaki ısıyı alır. Bu uygulama devrelerle sağlanır. Çalışma şekline bağlı olarak devreler, kolektörler veya sondalar şeklinde olabilir.

Kullanılan devre tipi gizli ısının kullanılabildiği derinliğe ve kurulum yerine bağlıdır. Buna göre devreler:

  • Yatay devre veya kolektör şeklindedir ya da
  • Dikey devre veya sonda şeklindedir

Vitocal 300G, madeni su/yeraltı suyundaki gizli ısıyı alır ve yeraltına kurulmuş sondalar üzerinden yerüstüne çıkartır. Yüksek ısı ihtiyacı olan binalar için iki kademeli ana/tali pompası olarak da kullanılabilirler. Beş kademeli çıkışlar ısı ihtiyacını karşılamak için çeşitli kombinasyonlara olanak tanırlar.

Bu avantajlardan yararlanın

  • Bedava toprak altı ve yeraltı suyu ısılarını kullanır
  • Çift ses yalıtımı sayesinde sessiz çalışır
  • Güçlü kompresör tarafından yüksek gidiş sıcaklığı sağlanır
  • Teşvik primlerine müracaat etmek için enerji bilançosu
  • Yüksek ısı gereksinimi için Master/Slave çözümü
  • Enerji verim sınıfı A++ *

* AB Direktifi No. 811/2013 ısıtma, ortalama iklim koşulları, düşük (35 °C) uyarınca 

 

Soğuk günlerde güvenilir ısı beslemesi

Vitocal 300-G – Toprak altından ve yeraltı suyundan yenilenebilir ısı kazanır. Hem yeni bina hem de tek/çift ailelik müstakil evlerin dönüşümü için uygundur.

Vitocal 300-G mevcut çevre enerjisine bağlı olarak, ya toprak ısısından yararlanmak için antifriz/su ısı pompası olarak ya da yeraltı suyu ısısı için su/su ısı pompası olarak yapılandırılır.


Enerji bilançolu kontrol paneli

Açık metinli menülü yönetim ve grafik gösterge sayesinde Vitotronic 200 kontrol panelinin kullanılması kolay ve sezgilidir. Teşvik veren makamlar tarafından kabul edilen ayrıntılı bir bilanço hazırlanmasını sağlar.

HIZLI İLETİŞİM

Sorun Ve Şikayetlerinizi Bize Hızlı Bir Şekilde Bildirin


YOL TARİFİ

MAİL GÖNDER

ARA